Hemoroid, halk dilindeki isimleri ile basur ya da mayasıl, erken teşhis sayesinde hiçbir müdahaleye gerek duyulmadan sadece beslenme ve hafif bir ilaç tedavisi ile dahi üstesinden gelinebilecek bir sorunken, ilerleyen vakalarda cerrahi müdahale olmadan tedavi şansı yok denecek kadar azdır.

Basura yapılan müdahaleler ise genellikle tedavi sonrasında o kadar zorlu bir süreci beraberinde getirmektedir ki, birçok kişi tedaviden değil, sonrasından korktuğu için sürekli olarak tedaviyi erteleme yoluna gitmektedir. Ancak teknolojinin getirdiği birçok yenilikle beraber artık hemoroid tedavisini de ameliyatsız ve çok daha kolay bir şekilde atlatmak mümkün hale gelmiştir.

Basur/Hemoroidin Ameliyatsız Tedavisinde en sık başvurulan ve en güvenli yöntemlerden birisi de Galvanizasyon Yöntemidir. Özellikle iç basur tipleri için geliştirilmiş bu yöntem sayesinde ağrısız ve sancısız bir şekilde hastalığı arkada bırakmak mümkün olabilmektedir.

Hemoroid Tedavisinde Galvanizasyon Yönteminin uygulaması esnasında hemoroid yastıkçığına miliamper seviyesinde galvanik akım uygulanır. Bu akım yastıkçık içerisinde hemoroidi tamamen ortadan kaldırabilen ya da küçültebilen ve vücudun kendi elemanlarını kullanan bir kimyasal reaksiyonun başlamasına neden olur. Ortaya çıkan bu reaksiyon sayesinde problemli dokuların 7-14 gün içerisinde ya tamamen yok olması, ya da iyice küçülmesi sağlanmış olur. Her evrede basur için uygulanabilen yöntem sayesinde basurun çok ciddi oranda küçülebilmesinin yanında basurdan tamamen kurtulmak da mümkündür.

10-12 dakika gibi oldukça kısa bir uygulama aşaması olan yöntemde, uygulama esnasında ve sonrasında da hemoroidin anatomik yerleşimine bağlı olarak uygulama kaynaklı çok az ağrı ya da sızı hissedilebilmekle beraber çok hastada hissedilmez. Ayrıca ne uygulama öncesi bir hazırlık aşamasına, ne genel anesteziye, ne de zorlu bir iyileşme sürecine gerek kalmadan, sadece beslenme düzenine ve günlük yaşantıya dikkat edilerek hastalıktan tamamen kurtulmak mümkündür.

Milyonların yaşadığı problemlerden birisi olan basur sizin de kapınızı çalmışsa ve bir an önce bu problemden kurtulmak istiyorsanız; ancak tedavinin çok zorlu geçeceğini düşündüğünüz için sürekli bunu erteliyorsanız bizimle iletişime geçerek uzmanlarımızdan tüm sorularınıza cevap alabilirsiniz. Yapılacak olan doktor kontrolleri ve tetkikler sonucunda hemoroidinizin ameliyatsız olarak tedavi edilmesinin mümkün olduğu tespit edilirse de, dakikalar içerisinde tedavi olabilir, günlük yaşantınıza ise kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.